Tomasz Brzostowski ma 46 lat. Jest absolwentem Europejskiego Uniwersytetu „Viadrina” we Frankfurcie nad Odrą; uczył się i studiował w Niemczech, Australii i USA. Jest członkiem ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) – brytyjskiej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu zarządzania, finansów i rachunkowości z całego świata. Mówi płynnie po angielsku, niemiecku i niderlandzku. Przez ostatnie 20 lat zajmował kierownicze stanowiska w dużych międzynarodowych firmach. Obecnie jest wiceprezesem ds. usług dla biznesu w jednej z największych japońskich korporacji, która rocznie generuje 80 miliardów dolarów obrotu. W Krakowie mieszka od 17 lat i mówi o sobie, że jest Krakowianinem z wyboru. Angażuje się społecznie w lokalne przedsięwzięcia. Należy do stowarzyszenia Funkcja Miasto, współpracuje z krakowskimi uczelniami wyższymi. Jest członkiem Rady Uczelni Krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego i współautorem nowego praktycznego kierunku studiów Global Business Services na UEK, do którego współtworzenia zaprosił ponad 30 globalnych korporacji, działających w Krakowie. Prywatnie mąż Uli, tata Oli, Emilki i Maksia.
Eksperci
Think tank jest zapleczem eksperckim klubu radnych i stowarzyszenia.
Tworzy go grupa ludzi, którzy mają nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale też mnóstwo chęci, żeby zmieniać nasze miasto na lepsze.
To tutaj rodzą się dobre pomysły i rozwiązania dla Krakowa.
Tomasz Brzostowski
usługi dla biznesu
Bartosz Chajdecki
kultura, muzyka, muzyka filmowa
Michał Czerski
kultura, targowiska, dziedzictwo
kontakt:
510 260 898
czerski@imagokrakow.pl
prof. Mariusz Czop
gospodarka wodna
dr Tomasz Fiszer
energetyka, zrównoważony rozwój
Kontakt:
fiszer@trade-off.com.pl
tel. 668 396 725
Maciej Górz
urbanistyka, planowanie przestrzenne
Kontakt:
mgorz@hotmail.com
tel. + 316 2871 3867
dr Justyna Kolarz
architektura, urbanistyka, estetyka przestrzeni publicznych
Kontakt:
office@justynakolarz.com
tel. 502 352 022
Mikołaj Kotowicz
sport
Kontakt:
mikolaj.kotowicz@kct.pl
tel. 502 067 081
dr Michał Kowalówka
polityka społeczna, edukacja, psychologia dziecięca
Kontakt:
michal.kowalowka@gmail.com
tel. 605 551 075
Robert Kubalski
energetyka odnawialna, nowoczesne technologie informatyczne
Kontakt:
604206959
r.kubalski@wp.pl
Jakub Kucharczuk
polityka mieszkaniowa i metropolitalna
Jacek Lewkowicz
zootechnika, ochrona zwierząt
Kontakt:
601 405 931
Artur Ławrowski
edukacja
Kontakt:
arturo7774@gmail.com
tel. 600 342 218
Magdalena Milert
architektura, urbanistyka, dostępność przestrzenna
Kontakt:
mlmilert@gmail.com
tel. 697 928 902
dr Jacek Mosakowski
transport publiczny, komunikacja
Kontakt:
j.m.mosakowski@gmail.com
Tomasz Owsiak
finanse spółek, rentowność inwestycji, efektywność procesów administracyjnych
Bartosz Paleta
turystyka, dyplomacja kulturalna
kontakt:
bartosz.paleta@gmail.com,
tel. 791 609 121
Bartosz Paszcza
technologie, innowacje
Kontakt:
bartosz.paszcza@gmail.com
Piotr Płonka
rozwój osiedli peryferyjnych
Kontakt:
radnypiotrplonka@gmail.com
Piotr Polończyk
budownictwo, przedsiębiorczość
Kontakt:
polonczyk.rdk@wp.pl
Paulina Poniewska
partycypacja społeczna, ochrona przyrody, adaptacja miasta do zmian klimatu
Tomasz Pytko
kultura, polityka młodzieżowa, partycypacja - budżet obywatelski
Kontakt:
tomasz.pytko@gmail.com
tel. 690 272 372
dr Natalia Schmidt-Polończyk
popularyzacja nauki, relacje miasto-uczelnie wyższe
Kontakt:
doktorkatutorka@gmail.com
dr Zofia Smolarska
instytucje kultury, rzemiosło, ekologia w kulturze
Kontakt:
zofia.smolarska@ispan.pl
Karol Wałachowski
polityka miejska, samorząd terytorialny
Kontakt:
karol.walachowski@gmail.com
tel. 667 717 411
Mariusz Waszkiewicz
ochrona środowiska, ekologia, zagospodarowanie przestrzenne
Kontakt:
waszkiewicz.kdm@wp.pl
tel 699 878 443
dr Krzysztof Wąsowicz
gospodarka komunalna, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej
Kontakt:
wasowick@uek.krakow.pl
tel. 604 317 316
dr Tomasz Wełna
kultura i sztuka, edukacja w sztuce
dr Karol Wilczyński
media, NGO, wielokulturowość
Kontakt:
kmwilczynski@gmail.com
Justyna Wnuk
zootechnika, ochrona zwierząt
dr Maja Zastawnik-Perkosz
architektura, urbanistyka, mobilność osobista
Kontakt:
maja.zastawnik@gmail.com
Tomasz Brzostowski
usługi dla biznesu
Bartosz Chajdecki
kultura, muzyka, muzyka filmowa
Urodzony się w 1980 roku w Krakowie. Zaczął komponować w wieku 12 lat. Cztery lata później współpracował już z krakowskim Teatrem Akne, m.in. przy spektaklu „A Little Requiem for Kantor”, który był wystawiany w Anglii, Niemczech, Francji, Brazylii. Otrzymał za niego nagrodę Fringe First na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu. Pracował m.in. dla Yale School of Drama, New York School of Visual Arts i Teatru Samuela Becketta w Londynie. W 2004 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie.
Kompozytor muzyki do filmów fabularnych i seriali m.in. „Bogowie”, „Mistrz”, „Najlepszy”, „Chce się żyć”, „Jestem mordercą”, „Moje córki krowy”, „Prosta historia o morderstwie”, „Baczyński”, „Zwierzęta”/”Tiere”, „The Last Witness”, „Le temps d’Anna”, seriale „Kruk”, „Behawiorysta”, „Chyłka”, „Misja Afganistan”, „Wotum nieufności”, „Belle Epoque”, „Wojenne dziewczyny”, „Ziuk. Młody Piłsudski”, „Czas honoru” oraz muzyka do gry „Space Tail”.
Nominowany za muzykę do serialu „Czas honoru” do nagrody International Film Music Critics Association – IFMCA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej). Laureat Transatlantyk Oceans Award przyznanej przez kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, nagrody specjalnej „Bo wARTo!” w ramach MocArtów RMF Classic oraz nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku za muzykę do serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Zdobywca Grand Prix Komeda za muzykę do filmu „Mistrz” oraz nominowany do nagrody World Soundtrack Public Choice Award za ten film.
W 2023 roku w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostały pokazane premierowo dwa najnowsze filmy z muzyką Bartosza Chajdeckiego: „Różyczka 2” i „Święto ognia”. Niebawem zadebiutuje także drugi sezon norweskiego przeboju „Furia” z jego muzyką.
—
OFICJALNE PROFILE:
• facebook.com/bartoszchajdeckiofficial
• instagram.com/bartoszchajdeckiofficial
• twitter.com/bchajdecki
• bit.ly/BARTOSZCHAJDECKI_SPOTIFY
Michał Czerski
kultura, targowiska, dziedzictwo
kontakt:
510 260 898
czerski@imagokrakow.pl
Michał Czerski jest przedsiębiorcą działający w sektorze kultury. Jako Prezes Zarządu IMAGO Centrum Sztuki Ludowej Sp. z o.o., jest główną postacią stojącą za organizacją prestiżowych wydarzeń kulturalno – handlowych w sercu Krakowa, ze szczególnym uwzględnieniem Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej oraz Kiermaszu Pogranicza Kultur. Te wydarzenia stanowią unikalną platformę, na której artyści, rzemieślnicy i twórcy ludowi mogą zaprezentować swoją pracę szerokiej publiczności.
Z pasją i zaangażowaniem pełni rolę menedżera w sektorze kultury, jednocześnie działając jako mecenas rzemiosła i rękodzieła artystycznego. Jego oddanie dobru rękodzielników, rzemieślników oraz twórców ludowych jest widoczne w każdym aspekcie jego działalności.
Jego działania nie ograniczają się jedynie do organizacji wydarzeń; obejmują także inicjatywy związane z ochroną i rozwojem krakowskich targowisk oraz tworzenia centrów lokalnej społeczności. Jego pasja do krakowskich przestrzeni publicznych sprawia, że staje się obrońcą tradycji, tworząc przestrzenie, w których mieszkańcy mogą czerpać z bogactwa kultury oraz dziedzictwa miasta.
Jest oddany promocji i zachowaniu dziedzictwa kulturowego Polski. Dzięki jego działaniom, sztuka ludowa i rzemiosło artystyczne stają się bardziej widoczne i dostępne dla wszystkich. Jest innowatorem wprowadzającym nowoczesne elementy do tradycyjnych wydarzeń kulturowych, co zapewnia im ponadczasowość i trwałe znaczenie. Jako mecenas tych dziedzin, wspiera twórców, umożliwiając im rozwijanie swojego potencjału oraz wzmacniając pozycję Krakowa jako centrum kultury i sztuki.
prof. Mariusz Czop
gospodarka wodna
Profesor krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Pracuje na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Specjalizuje się m.in. w badaniu zanieczyszczeń z zakładów przemysłowych. Ma na koncie 10 projektów badawczych, w tym 2 międzynarodowe. Jest autorem lub współautorem 120 publikacji naukowych i około 350 opracowań naukowo-badawczych oraz badawczo-rozwojowych, tworzonych między innymi na potrzeby samorządów.
Od kilkunastu lat jest zaangażowany w prawidłowe badanie, projektowanie działań naprawczych i remediację środowiska na silnie zdegradowanych terenach poprzemysłowych: po dawnych Zakładach Chemicznych „Zachem” w Bydgoszczy, w Nowej Hucie oraz rejonie olkuskim.
dr Tomasz Fiszer
energetyka, zrównoważony rozwój
Kontakt:
fiszer@trade-off.com.pl
tel. 668 396 725
Audytor energetyczny, specjalista ds. odnawialnych źródeł energii, współzałożyciel stowarzyszenia Nasza Olszanica, przewodniczący KDO ds. Środowiska m. Krakowa.
Maciej Górz
urbanistyka, planowanie przestrzenne
Kontakt:
mgorz@hotmail.com
tel. + 316 2871 3867
Architekt i urbanista, obecnie pracujący dla miasta Amsterdam
dr Justyna Kolarz
architektura, urbanistyka, estetyka przestrzeni publicznych
Kontakt:
office@justynakolarz.com
tel. 502 352 022
Architektka, członkini Zarządu SARP Oddział Kraków, prowadząca zajęcia projektowe na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego
Mikołaj Kotowicz
sport
Kontakt:
mikolaj.kotowicz@kct.pl
tel. 502 067 081
Prezes Krakowskiego Centrum Taekwon-do. Z wykształcenia magister politologii, którą ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zawodu instruktor taekwon-do, kickboxingu i manager sportu. Od 2000 roku zarządza Krakowskim Centrum Taekwon-do, amatorskim klubem sportowym prowadzącym zajęcia dla ponad 1200 adeptów sztuk walki. Pełni również funkcję Wiceprezesa Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. Był organizatorem 32 turniejów sportowych rangi lokalnej, ogólnopolskiej oraz dwóch edycji Mistrzostw Europy w taekwon-do, a także 70 turnusów obozów sportowych. Prowadzi blog www.instruktorsportu.pl szerzącego wiedzę na temat zarządzania w sporcie, psychopedagogiki i komunikacji pomiędzy trenerami, zawodnikami i rodzicami.
dr Michał Kowalówka
polityka społeczna, edukacja, psychologia dziecięca
Kontakt:
michal.kowalowka@gmail.com
tel. 605 551 075
Członek Spółdzielni Ogniwo oraz Polskiej Sieci Ekonomii. Radny Dzielnicy II. Ukończył politologię i komunikację społeczną na Akademii Krakowskiej, a także studia doktoranckie na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych, w dyscyplinie nauki o polityce i administracji. Jest też absolwentem studiów podyplomowych warszawskiej SWPS (psychologia społeczna i poznawcza) oraz 2-letnich podyplomowych: Socjoterapia i psychologia młodzieży (KCP).
Robert Kubalski
energetyka odnawialna, nowoczesne technologie informatyczne
Kontakt:
604206959
r.kubalski@wp.pl
Przedsiębiorca, doświadczony manager w obszarze nowoczesnych technologii informatycznych, założyciel i współwłaściciel startupów technologicznych, inwestor. Expert w zakresie energetyki odnawialnej, budowie i rozwoju społeczeństwa energetycznego. Współautor raportu Urzędu Miasta Krakowa” Krakowska Energetyka Obywatelska”.
Jakub Kucharczuk
polityka mieszkaniowa i metropolitalna
Ekonomista, analityk polityk publicznych, współgospodarz Międzymiastowo – jednego z najpopularniejszych podcastów o miastach.
Jacek Lewkowicz
zootechnika, ochrona zwierząt
Kontakt:
601 405 931
Międzynarodowy Sędzia Prób Pracy i Obedience, instruktor szkolenia psów ZKwP, pozorant licencjonowany, przewodniczący ZKwP Oddział Wieliczka, przewodniczący Oddziałowej Komisji Szkolenia Psów, instruktor zewnętrzny współpracujący z Komendą Wojewódzką Policji w Opolu w zakresie szkolenia psów służbowych (tropienie, posłuszeństwo i obrona). Absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt: zootechnika (specjalność hodowla zwierząt). Autor prac dyplomowych: „Charakterystyka ras psów służbowych” oraz „Wpływ bodźca pokarmowego na efekty szkolenia psów służbowych”.
Artur Ławrowski
edukacja
Kontakt:
arturo7774@gmail.com
tel. 600 342 218
Nauczyciel i dyrektor szkoły z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca akademicki
Magdalena Milert
architektura, urbanistyka, dostępność przestrzenna
Kontakt:
mlmilert@gmail.com
tel. 697 928 902
Architektka, urbanistka, edukatorka, propagatorka wiedzy o miastach jako @Pieing
dr Jacek Mosakowski
transport publiczny, komunikacja
Kontakt:
j.m.mosakowski@gmail.com
Absolwent Uniwersytetu w Cambridge, specjalista ds. transportowych, aktywny bloger i aktywista miejski
Tomasz Owsiak
finanse spółek, rentowność inwestycji, efektywność procesów administracyjnych
Tomasz ma ponad 30 lat doświadczenia w obszarze finansów. W czasie swojej drogi zawodowej zdobywał doświadczenie w firmach krajowych i międzynarodowych, jako specjalista oraz zarządzający zespołami. Wspierał rozwój firm w zakresie budowania ładu korporacyjnego oraz jako regionalny kontroler finansowy dla Europy środkowo – wschodniej. Jako kluczowy menedżer brał udział w budowie globalnego centrum usług wspólnych w Krakowie, które zatrudnia ponad 800 specjalistów.
Jest wykładowcą akademickim specjalizującym się w tematyce finansów przedsiębiorstwa oraz analizie rentowności inwestycji.
Obecnie prowadzi zespół prawno – finansowy w firmie IT. Jego zainteresowania to automatyzacja i robotyzacja w procesach biurowych.
Bartosz Paleta
turystyka, dyplomacja kulturalna
kontakt:
bartosz.paleta@gmail.com,
tel. 791 609 121
Przewodnik miejski, pilot wycieczek i organizator turystyki zagranicznej, prezes Fundacji Promocji Turystyki Kulturowej Kul-Tur, absolwent studiów podyplomowych z zakresu Dyplomacji Kulturalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Bartosz Paleta ma 32 lata. Jest absolwentem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował w Trieście oraz w Rzymie. Mówi płynnie po angielsku, chorwacku, serbsku i włosku. Ma 10-letnie doświadczenie w działalności przewodnika miejskiego po Krakowie oraz przewodnika po Państwowym Muzeum Auschwitz- Birkenau. Kilka lat temu założył Fundację Promocji Turystyki Kulturowej Kul-Tur. Wieloletnia realizacja wyjazdów zagranicznych przyczyniła się do zmiany postrzegania przez niego organizacji ruchu turystycznego w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Dyplomacji Kulturalnej, stanowiące inspirację do powstania i rozwoju tego typu działalności w naszym mieście. Prywatnie jest miłośnikiem historii, sportu i Dalmacji.
Bartosz Paszcza
technologie, innowacje
Kontakt:
bartosz.paszcza@gmail.com
Zajmuje się zarządzaniem produktami w wiodącej firmie polskiego sektora kosmicznego. Prowadzi podcast i substacka „Paszczą o technologiach”. Ekspert ds. technologii Klubu Jagiellońskiego, współzałożyciel Fundacji Polonium, organizacji łączącej polskich naukowców za granicą. Prowadził badania w Instytucie Studiów nad Siecią na Uniwersytecie w Southampton.
Piotr Płonka
rozwój osiedli peryferyjnych
Kontakt:
radnypiotrplonka@gmail.com
Absolwent Ruskin College w Oksfordzie, społecznik i Radny Dzielnicy VIII Dębniki zaangażowany w poprawę stanu infrastruktury oraz jakości życia na obszarach osiedli peryferyjnych Krakowa.
Piotr Polończyk
budownictwo, przedsiębiorczość
Kontakt:
polonczyk.rdk@wp.pl
Absolwent budownictwa na Politechnice Krakowskiej. Przedsiębiorca, prowadzi firmę budującą obiekty przemysłowe i prowadzącą duże inwestycje budowlane. Radny Dzielnicy V Krowodrza, w której pracuje w Komisji Ochrony Zieleni oraz Komisji Architektury, Budownictwa i Urbanistyki.
Paulina Poniewska
partycypacja społeczna, ochrona przyrody, adaptacja miasta do zmian klimatu
Urodzona w Kielcach, ale od 24 lat mieszkanka Krakowa. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UJ, studiów podyplomowych Public Relations na WSE im. J. Tischnera oraz marketingu w UE w Krakowie. Pracuje w branży IT, a wcześniej przez wiele lat związana z branżą książkową. Aktywistka miejska, działaczka klimatyczna i społecznica. Zaangażowana w ochronę przyrody oraz w adaptację miasta do zmian klimatu. Była członkinią Akcji Ratunkowej dla Krakowa, Strajku dla Ziemi Kraków. Obecnie działa w kolektywie Siostry Rzeki. Autorka projektów BO. Prywatnie uwielbia czytać książki (fantastyka, reportaże, kryminały), i kocha koty, zwłaszcza czarne.
Tomasz Pytko
kultura, polityka młodzieżowa, partycypacja - budżet obywatelski
Kontakt:
tomasz.pytko@gmail.com
tel. 690 272 372
Socjolog, menedżer kultury, popularyzator nauki. Twórca i wieloletni prezes Stowarzyszenia All In UJ, prezes Fundacji Chodźże do teatru, członek i przewodniczący ciał dialogu w Krakowie.
dr Natalia Schmidt-Polończyk
popularyzacja nauki, relacje miasto-uczelnie wyższe
Kontakt:
doktorkatutorka@gmail.com
Naukowczyni na Akademii Górniczo-Hutniczej, tutorka akademicka, popularyzatorka nauki (@doktorka_tutorka), rzeczniczka nauki, wykładowca akademicki z tytułem Dydaktyk z Pasją, Nauczyciel Akademicki Roku 2022 w woj. małopolskim
dr Zofia Smolarska
instytucje kultury, rzemiosło, ekologia w kulturze
Kontakt:
zofia.smolarska@ispan.pl
Karol Wałachowski
polityka miejska, samorząd terytorialny
Kontakt:
karol.walachowski@gmail.com
tel. 667 717 411
Ekonomista, dyrektor programowy Krakowa dla Mieszkańców, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Mariusz Waszkiewicz
ochrona środowiska, ekologia, zagospodarowanie przestrzenne
Kontakt:
waszkiewicz.kdm@wp.pl
tel 699 878 443
Prezes Towarzystwa na rzecz Ochrony Przyrody, prezes Fundacji Lea Polana, współzałożyciel Konfederacji na rzecz Przyszłości Krakowa Cracovia Urbs Europaea, członek Zespołu Zadaniowego ds. Ochrony Zieleni powołanego przez Prezydenta Miasta Krakowa.
dr Krzysztof Wąsowicz
gospodarka komunalna, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej
Kontakt:
wasowick@uek.krakow.pl
tel. 604 317 316
Przedsiębiorca, adiunkt Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
dr Tomasz Wełna
kultura i sztuka, edukacja w sztuce
Urodzony w Krakowie w 1980 roku . Artysta grafik i wykładowca. Pracował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współzałożyciel Pracowni OKO. Zaangażowany w popularyzowanie wiedzy o zdrowiu i walkę ze smogiem. Współpracuje z Krakowskim Alarmem Smogowym. Autor filmu „Cały ten smog” zrealizowanego wspólnie z Tomaszem Borejzą i Grzegorzem Krzywakiem. Autor znanego muralu „Podróżni” przy ulicy Wielickiej. Animator wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.
dr Karol Wilczyński
media, NGO, wielokulturowość
Kontakt:
kmwilczynski@gmail.com
Wykładowca UJ (islam i migracje), współpracownik Minority Rights Group, nauczyciel etyki w SP im. Mikołaja Reja. Wspiera nowych mieszkańców Polski i dąży do budowania rzetelnej polityki migracyjnej. Regularnie publikuje w “Tygodniku Powszechnym” i na swoim Instagramie @wilczynski.karol. Wyemigrował do Krakowa z małej wsi pod Kielcami.
Justyna Wnuk
zootechnika, ochrona zwierząt
Asystent Prób Pracy, instruktor szkolenia psów użytkowych ZKwP, sekretarz ZKwP Oddział Wieliczka, z-ca Przewodniczącego Oddziałowej Komisji Szkolenia Psów. Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt: zootechnika (prewencja weterynaryjna i ochrona zdrowia zwierząt, żywienie i dietetyka zwierząt) oraz biologia. Autorka prac dyplomowych: „Żywienie psów sportowych w okresie treningu”, „Wpływ karmy holistycznej na kondycję i osiągnięcia psów sportowych” oraz „Wpływ żywienia na efektywność szkolenia psów”.
Prowadzi zajęcia w szkole HITT DOG – szkolenie psów.
dr Maja Zastawnik-Perkosz
architektura, urbanistyka, mobilność osobista
Kontakt:
maja.zastawnik@gmail.com
Urodzona krakuska, absolwentka architektury na Politechnice Krakowskiej. Stopień doktorski uzyskała w 2024 roku na tej samej uczelni. Jej dysertacja dotyczyła mobilności osobistej w przestrzeni miejskiej, a do głównych zainteresowań naukowych należy kierunek rozwoju miast XXI wieku wraz z towarzyszącym mu rozwojem transportu, oraz holistyczne spojrzenie na projektowanie miast dla podwyższenia jakości życia jego mieszkańców. Poza aktywnością naukową pasjonuje się muzyką, zwłaszcza operową, kinem, językami oraz literaturą.